Dezynfekcja i pielęgnacja – można je połączyć?

Dezynfekcja i pielęgnacja - można je połączyć?
Dezynfekcja i pielęgnacja - można je połączyć?
Płyny do dezynfekcji rąk bardzo wysuszają skórę. Na pewno sama tego doświadczyłaś - szczególnie teraz, kiedy tego typu preparaty są na porządku dziennym. Ja, przez jakiś czas nosiłam w torebce zarówno żel, jak i krem do rąk. A może można prościej?

Pan Przemek z Care&Clean podesłał do mnie kilka produktów dezynfekujących. Podobno mają jednocześnie pielęgnować skórę i jej nie podrażniać. Dla mnie to szalenie ważne, by połączyć te dwie właściwości. Jestem świadoma zagrożeń płynących z braku regularnej dezynfekcji rąk, ale nie chcę rezygnować z kwestii estetycznych. Czy istnieją produkty gwarantujące taką synergię? Sprawdzam to 😉

W sam raz do torebki

dezynfekcja
Nie muszę używać dużo siły, by wycisnąć żel z butelki.

Testowanie zaczęłam od żelu do rąk. Ma w sobie 70% alkoholu, co daje gwarancję, że produkt posiada właściwości odkażające. Niewielka ilość wystarcza na dokładne pokrycie i rozsmarowanie go na dłoniach. Co ciekawe, zapach jest intensywny tylko przez moment. Po chwili zaczynam wyczuwać świeży aromat, który okazuje się bardzo przyjemny. Żel szybko się wchłania i nie zostawia niekomfortowej, klejącej się warstwy. Pojemność 100 ml jest idealna, by włożyć buteleczkę do torebki i korzystać z preparatu zawsze, gdy czujesz, że twoje ręce potrzebują odkażenia.


dezynfekcja

Antybakteryjny żel do rąk

w wyjątkowo atrakcyjnej cenie


Dla tych, co wolą psikać

Płyn do rąk jest w aerozolu. Ma tę samą pojemność, co żel (100 ml) i ten sam zapach. Nie wiem, jak ty, ale ja mam czasami problem ze spray’ami. Nie mam pojęcia jak duża ilość płynu wydostanie się z butelki, kiedy wcisnę “psikacz” 😉 W przypadku preparatu od Care&Clean, jedna pompka wystarcza na pokrycie płynem obu dłoni. Znowu jestem mile zaskoczona, bo wszystko wchłonęło się w mgnieniu oka. Myślę, że warto tutaj dodać, że zarówno płyn, jak i żel mają w składzie aloes, pantenol i glicerynę – zapewne dobrze wiesz, że mają właściwości łagodzące i pielęgnujące. A o to przecież chodzi 🙂

Na większe potrzeby

dezynfekcja
Cała rodzina Care&Clean wystarcza na baaaaaaardzo długo.

Pomimo bardzo atrakcyjnej ceny płynu i żelu w mniejszych pojemnościach, możesz zaoszczędzić jeszcze bardziej 😉 Litrowy płyn do rąk kosztuje niewiele i warto go mieć, by napełnić nim buteleczkę z atomizerem, kiedy preparat się skończy.


dezynfekcja

Litrowy płyn do rąk

który jednocześnie je pielęgnuje


Jeszcze bezpieczniej!

dezynfekcja
Nie zapomnij o tym, by dezynfekować również swój dom.

Płyn do dezynfekcji powierzchni, który dostałam od Pana Przemka ma 70% alkoholu i zawiera w sobie kompozycję zapachową. Świetnie sprawdził się w moim domu – szczególnie przy dezynfekcji klamek, kluczy, a nawet komórki. Czyli wszystkich rzeczy codziennego użytku, które nie mają kontaktu z żywnością 🙂 Jako ciekawostkę dodam, że oba litrowe płyny możesz kupić w opcji z atomizerem/triggerem pasującym na duży gwint. Perfekcyjna Pani Domu mówi “POLECAM”! 🙂

Moim zdaniem

dezynfekcja
Można połączyć dezynfekcję z pielęgnacją!

Ogromnym plusem preparatów jest ich skład, który łączy w sobie zarówno właściwości odkażające, jak i pielęgnacyjne. Płynu i żelu do rąk używałam codziennie przez kilka dni i czuję, że moje dłonie są wciąż miękkie i nawilżone. Wszystkie produkty Care&Clean są przebadane dermatologicznie i legalnie zarejestrowane. Firma, która je produkuje ma 25 lat doświadczenia na rynku kosmetycznym, stąd zapewne dbałość nie tylko o działanie antybakteryjne 🙂 Czy polecam? Tak. Ze względu na kompleksową troskę o zdrowie, poręczne opakowania i bardzo konkurencyjne ceny. Swoje zakupy w wygodnym sklepie internetowym Care&Clean zrobisz TUTAJ.

A jeśli interesuje cię temat kosmetyków z wysokiej jakości składem, zobacz jak w moim teście poradziła sobie marka Kej, o TUTAJ.

Tags from the story
,
More from Sara Duszyńska

Randka za chwilę! Jak się przygotować i nie zwariować?

My, kobiety, mamy swój własny zegar odliczający czas ;) Dlatego zdarza się,...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *